ارزش صندوق‌های سرمایه‌گذاری به بیش از ۵/۱۲ میلیارد تومان رسید

رئیس اداره امور نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت : ارزش این صندوق‌ها به بیش از ۵/۱۲ میلیارد تومان رسیده است. 
به نقل از سنا ، رضا كیانی به آغاز فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری آگاه و بانك تجارت در بازار سرمایه اشاره و اظهار امیدواری كرد پذیره نویسی نخستین صندوق سرمایه گذاری بزرگ در هفته جاری شروع شود. 
وی همچنین از آغاز فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری شاداب و بانك پاسارگاد در آینده نزدیك خبر داد و افزود: ارزش صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام تا روز ۲۳ مردادماه گذشته به بیش از ۱۲۵میلیارد ریال رسید. 
كیانی اظهار داشت : درمیان صندوق‌های سرمایه‌گذاری (درسهام)، صندوق‌های سرمایه‌گذاری پیشتاز، حافظ، نهایت نگر، بانك‌ ملی ایران و سهم‌آشنا صندوق‌هایی هستند كه ارزش آن‌ها از مرز یك میلیارد تومان گذشته است. 
وی ادامه داد : صندوق سرمایه‌گذاری پیشتاز با گذشت ۹۲ روز از فعالیتش با بیش از ۲۵ میلیارد ارزش، بیشترین ارزش را در میان صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهام به خود اختصاص داده است. 
كیانی خاطر نشان كرد : درمیان صندوق‌های سرمایه‌گذاری كه كمتر از یك ‌ماه از فعالیت‌‌‌‌‌ آن‌ها می‌گذرد، صندوق سرمایه‌گذاری بانك سپه با نزدیك به ۸۰۰ میلیون تومان، بیش‌ترین ارزش را از آن خود كرده و پس از آن صندوق‌های سرمایه‌گذاری آگاه و بانك تجارت با حدود ۷۰۰ و ۵۰۰ میلیون تومان ارزش خالص دارایی قرار گرفته‌اند. 
رئیس اداره امور نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به روند صعودی تعداد سرمایه‌گذاران صندوق‌های سرمایه‌گذاری گفت: تعداد این صندوق ها ۷۵۳ سرمایه‌گذار شامل ۷۱۱ سرمایه‌گذار حقیقی و ۴۲ سرمایه‌گذار حقوقی بوده است. 
به گفته كیانی در مجموع ۵۷ درصد از ارزش صندوق‌ها در اختیار سرمایه‌گذاران حقیقی و ۴۳ درصد آن در مالكیت سرمایه‌گذاران حقوقی قرار دارد.