صندوق های سرمایه گذاری بورس احتمال ضرر را به حداقل می رسانند

مدیر تالار بورس کرج گفت : صندوق های سرمایه گذاری بورس احتمال ضرر را به حداقل می رسانند که از این نظر سرمایه گذاران باید به این صندوق ها توجه ویژه ای داشته باشند . حامد سلطانی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج ادامه داد : صندوق های سرمایه گذاری در بورس به این منظور تاسیس شده اند که افرادی با سرمایه کم یا افراد غیر حرفه ای در امر بورس به جای سرمایه گذاری مستقیم منابع ملی خود در بورس , به سراغ سرمایه گذاری غیر مستقیم بروند و منابع مالی خود را برای سرمایه گذاری به صندوق های سرمایه گذاری تحویل دهند . وی با اشاره به تخصصی بودن مدیریت سرمایه گذاری در صندوق های یادشده , اظهار داشت : متخصصان صندوق های سرمایه گذاری بورس با در نظر گرفتن شرایط بازار , منابع مالی شهروندان را به بهترین نحو در بهترین گزینه ها سرمایه گذاری می کنند که این امر , احتمال وارد شدن ضرر و زیان به سرمایه های کوچک را کاهش می دهد .
مدیر تالار بورس کرج , مزیت دیگر صندوق های سرمایه گذاری بورس را تشکیل سبد سهام دانست و افزود : شهروندان با منابع مالی کم نمی توانند سرمایه گذاری های بزرگ انجام دهند , در حالی که اگر منابع مالی همه شهروندان در صندوق های سرمایه گذاری جمع شود , می توان به بهترین شکل از آن در سرمایه گذاری های بزرگ و کلان استفاده کرد که این امر نیز احتمال وارد شدن ضرر و زیان به سرمایه های کوچک و نیز خارج شدن این سرمایه ها از بازار بورس را کاهش می دهد . 
سلطانی نژاد با اشاره به نوسانات بورس خاطر نشان کرد نوسانات بورس در همه دنیا وجود دارد و در این میان مهم این است که به رغم این نوسانات بوسیله مدیریت سرمایه ها از خار ج شدن آنها از بازار بورس جلوگیری کنیم .